George Floyd Kimdir ?

Amerika Birleşik Devletleri'nde polis şiddeti nedeniyle siyah George Floyd'un ölümünden sonra, dünya çapında tepkiler başladı. ABD'de, 46 yaşındaki George Floyd'un minneapolis'te polis gözetiminde öldürülmesi ülke çapında ve dünyanın farklı yerlerinde protesto edildi.

George Floyd Kimdir ?

George Floyd kim? İşte George Floyd'u öldüren Derek Chauvin hakkındaki bilgiler... ABD'nin Minnesota eyaletindeki en büyük şehirlerden biri olan Minneapolis'te, siyah Amerikalı George Floyd polis tarafından gözaltına alınırken boğazına basıldıktan sonra öldü. Minneapolis Belediye Başkanı Jacob Frey, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, George Floyd Floyd'un ölümüne karışan 4 polis memurunun görevlerinden alındığını açıkladı.

25 Mayıs Pazartesi Cuma günü, sahte para satın almaya çalıştığı için tutuklanan 46 yaşındaki polis memuru Derek Chauvin, George Floyd'u yere indirdi ve diziyle boğazına bastırdı, ilk önce diğer üç memurla birlikte kovuldu ve Cuma günü tutuklandı ve "üçüncü derece cinayet" ve "ağır adam öldürme" ile suçlandı."

George Floyd'u öldüren chauvin'in karısı boşanma davası açtı

George Floyd'u boğarak öldüren ve 'üçüncü derece cinayet' ve 'adam öldürme' suçundan tutuklanan Derek Chauvin'in karısı boşanmaya karar verdi. Kellie Chauvin'in avukatı, "evliliğinin sona ermesi için başvurdu" dedi.

George Floyd kim?

Lise yıllarında Houston'da yaşarken Yates Lisesi'nde Amerikan Futbolu oynadı ve lise takımı 1992'de Teksas Şampiyonasında ikinci oldu.

Hayatının en kötü anlarından biri, 2007 yılında hırsızlıktan tutuklandığı ve 5 yıl hapis cezasına çarptırıldığı zamandı. Ancak 25 Mayıs'ta 46 yaşında Minneapolis'te hayata veda eden Floyd, genellikle sıradan bir Amerikalı gibi yaşıyordu.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞIYOR

Polise direnen George Floyd'un görüntüleri sosyal medyaya aktarıldı.

Bazı tanıkların telefonlarıyla görüntülediği olayda, George Floyd'u kelepçeledi ve defalarca “lütfen, Nefes alamıyorum, lütfen " diye yalvardı ve bir süre sonra hareketsiz kaldı, ancak polis bir süre dizini çekmedi.

Dünya
Son Gönderiler: Dünya
George Floyd Kimdir ?

Amerika birleşik devletleri'nde polis şiddeti nedeniyle siyah george floyd'un ölümünden sonra, dünya çapında tepkiler başladı. abd'de, 46 yaşındaki george floyd'un minneapolis'te polis gözetiminde öldürülmesi ülke çapında ve dünyanın farklı yerlerinde protesto edildi....

Dünya